رایحه شناسی

چگونه بوی عطر را از روی رنگ آن تشخیص دهیم؟

اگر بدانید هر رنگ نشان‌گر چیست بی‌شک می‌توانید رایحه عطر با رنگ آن تشخیص دهید. جالب است نه؟ با این مقالات شما کم کم به یک متخصص حرفه‌ای در شناسایی عطرها تبدیل می‌شوید. عطرهای شما چه رنگی هستند؟ تا حد زیادی مطمئنیم که اگر تا امروز عطرهای شما بیشتر رنگ‌ آبی داشته‌اند حتما تمامی آن‌ها چنین طیفی را دنبال می‌کنند زیرا علاقه شما به بوی آن‌ها تقریبا یکیست. با هم به بررسی رنگ‌ها می‌پردازیم.

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن

عطرهایی با رنگ صورتی

صورتی رنگیست که از اوایل رندگی یک خانم همراه اوست. بیشتر خانم‌ها و دختربچه‌ها عاشق رنگ صورتی هستند و این رنگ در متن زندگی آن‌ها وجود دارد. اما رنگ صورتی در عطرها چگونه است؟
عطرهایی که دارای مایع صورتی رنگ هستند (البته نوع صورتی آن نیز فرق می‌کند)، عطرهای گلی هستند. یعنی گل‌های عطرساز در آن‌ها به وفور یافت می‌شوند.

عطرهایی با رنگ بنفش

برخی افراد رنگ بنفش را با صورتی اشتباه می‌گیرند. ولی این دو اصلا شبیه به هم نبوده و رایحه‌هایی متفاوت دارند! شاید بتوان گفت تنها شباهتی که بین دو این رنگ است، وجود ترکیبات گلی است. اما اضافه شدن ترکیبات میوه‌ای و عنبر و مشک به آن، به میزان قابل توجهی تفاوت بین این دو طیف رنگی ایجاد کرده است.

عطرهایی با رنگ آبی

تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن در طیف آبی نشانه ترکیبات مختلفی است. عطرهایی که دارای رنگ آبی روشن هستند، ترکیباتی از روایح دریایی و اقیانوسی دارند. در واقع به نوعی خنک و شیرین بوده که نشانه تازگی و هوای معطر است. همچنین این رنگ ایجاد آرامش می‌کند.

عطرهایی با رنگ سفید

رنگ سفید همیشه مظهر پاکی و تقدیس است. رایحه‌ای شیرین و خنک که برای ما تداعی کننده برف و زمستان است. این نوع عطرها معمولا بسیار ملایم و خاص هستند. دقیقا مانند زمانی که لباس سفید برتن می‌کنید و می‌خواهید پاک به نظر برسید.

عطرهایی با رنگ سبز

عطرهای سبز همیشه در کمپانی‌های تولید عطر به موفقیت عالی دست یافتند. به نظر شما رنگ سبز نشاندهنده چیست؟ طبیعت. پس تمامی عطرهایی که با رنگ سبز ایجاد می‌شوند رایحه طبیعت دارند. یعنی رایحه‌ای از گل و گیاهان، درخت، خزه و هر آنچه در طبیعت یافت می‌شود. به انسان روح تازه بخشیده و احساس خنکی می دهد.

عطرهایی با رنگ قرمز

در تشخیص بوی عطر از روی رنگ آن، قرمز بسیار قدرتمند است. دارای ترکیبات ادویه‌ای است که در کنار آن ترکیبات فلفل، جوز هندی و زنجبیل موجود است. اگر ادکلن شما قرمز مات است، بیانگر رایحه تلخ و چوب است. ولی اگر ادکلنی به رنگ قرمز شفاف دارید، باید شاهد رایحه‌ای شیرین و گلی در کنار ادویه‌ها باشید.

عطرهایی با رنگ مشکی

مشکی رنگ سنگینی است و رایحه‌های به کار رفته در آن نیز سنگین است. معمولا در ادکلن‌هایی به رنگ مشکی ترکیبات چوب، ادویه و گیاهان معطر به کار رفته که عموما رایحه‌ای تلخ بدست می‌دهد. اگر ادکلن‌های مشکی رنگ زنانه باشند، دارای ترکیبات گلی مانند یاس است. ولی در ادکلن‌های مردانه مشکی ترکیب جدایی ناپذیر، ادویه‌هاست.

عطرهایی با رنگ زرد

وقتی حرف از طیف رنگی زرد می‌شود، عموما از رنگ زرد لیمویی شروع شده و طلایی را رد کرده و به قهوه‌ای می رسد. شاید باورتان نشود، اما این طیف رنگی جزء محبوب‌ترین دسته است. در این طیف رنگی روایح متفاوتی وجود دارد که واقعا در هیچ طیفی دیده نمی شود.

شما هم باید رنگ عطرها را بشناسید تا بتوانید آنچه مطابق با میلتان است انتخاب کنید. در واقع یکی از روش‌های اصولی شناسایی عطرها همین است.

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *