خواص عطر

رایحه های خواب آور کدامند؟

استرس و اضطراب که به طور روزانه متحمل می شویم در کیفیت خواب شبمان تأثیرگذار است و باعث بدخوابی یا بی خوابیمان میشوند و بسیاری از افراد برای این که شب ها راحت تر بخوابند، از قرص های خواب آور استفاده می کنند.ما به این دسته از افراد پیشنهاد می کنیم به جای مصرف این قرص ها که عوارضی در پی دارد رایحه های خواب آور را استشمام کنند. این رایحه های خواب آور باعث افزایش کیفیت خواب میشوند. در ادامه باما همرا باشید تا با ایت رایحه ها آشنا شوید.

رایحه های خواب آور

درمان بیخوابی با روغن اسانس پرتقال تلخ

درمان بیخوابی با روغن اسانس پرتقال تلخ: خواص آرام بخش و آرام کننده روغن پرتقال به طور موثری در درمان بی خوابی ، افسردگی، استرس و عصبانیت کمک می کند.

یاس: عطر این گل آرام کننده و طراوت بخش است. علاوه بر آن خواب عمیقی نیز ایجاد می کند. ۱۰-۸ قطره روغن یاس را به یک شیشه آب بیفزایید و کمی به ملحفه و بالشت اسپری کنید.

وانیل: این بو، باعث می شود فرد خاطرات خوبی را به یاد بیاورد. ماساژ با روغن وانیل، بلافاصله باعث خواب آلودگی می شود.

بابونه: قبل از خواب دم نوش بابونه میل کنید و بخار آن را استنشاق کنید. این گیاه آرام بخش و خواب آور است.

گل رُز: از آن جا که خاطره های خوبی را به ذهن می آورد به عنوان آرام بخش طبیعی نیز عمل می کند. کافی است چند شاخه گل رُز را در گلدان قرار دهید تا به خوبی بخوابید.

چوب صندل: چوب صندل که قرن هاست از آن استفاده می شود، بی خوابی را رفع می کند.

روغن اسانس اسطوخودوس: یکی از رایحه های خواب آور اسطوخودوس است. در آروماتراپی اسطوخودوس بیشترین ارزش را دارد. تاثیر آن بر سیستم عصبی به علت اثر آرام بخشی که دارد غیر قابل انکار است. اسطوخودوس حتی در بی خوابی های مزمن می تواد موثر باشد.

درمان بیخوابی با روغن اسانس به لیمو ضد اضطراب: شما می توانید از روغن اسانس به لیمو برای پیشگیری از اضطراب، افسردگی یا ناراحتی استفاده کنید زیرا خواص آرام بخش بسیار موثری دارد. می توانید یک قطره روغن به لیمو را با دو قطره روغن زیتون رقیق کرده و روزی ۳ با ر مصرف کنید

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *